Karadeniz Tur programı

Karadeniz Tur Programı

Karadeniz Tur Programımız içinde her seçeneği barındırıyor. Efsunkar havasıyla ciğerlerinizin bayram edeceği, bin bir renkle bezenmiş yeşilliği karşısına almış uçsuz bucaksız deniziyle an ve an stresten arındığınızı hissedeceğiniz keyif dolu bir hafta sonu sizi çağırıyor. Gözlerinizi mahrum etmemeniz gereken masalsı bir diyara doğru yola çıkıyoruz… Karadeniz’e gidiyoruz.

Detayları ile Karadeniz Tur Programı

1.Gün

İstanbul’da,

21.30 Dolmabahçe Küçük çiftlik

22.15 Kadıköy Evlendirme Dairesi'nin önünde buluşuyoruz.

2. Gün

Sabahın erken saatlerinde Sungurlu’nun temiz havasıyla yaptığımız sabah kahvaltısının ardından Yazılıkaya gezisiyle turumuza başlamış oluyoruz. Yazılıkaya’dan sonra yüzyıllık tarihine rağmen canlılığını ve gizemini koruyan Hattuşa’yı ziyarete gidiyoruz. Buradaki Eski Tapınak, Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı, Yer Kapı, Kral Kapı ve Büyük Saray’ın muazzam hikayesine şahit olduktan sonra Çorum’dan Amasya’ya geçip kendine has lezzetleriyle masamızı donatan öğle yemeğini yedikten sonra Mumya Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından muazzam manzaranın sahibi Yeşilırmak kenarındaki yalı boyu mevkiinde bulunan Hazeranlar Konağını ve Kral Mezarlarını gezmek üzere Amasya aşağı Kale’ye gidiyoruz. Daha sonra Amasya’daki otelimizde dinlenmeye çekiliyoruz.

3. Gün

Tatilimize yakışır sabah kahvaltısının ardından Suşehri’nden bambaşka bir diyara doğru yola çıkıyoruz. Gümüşhane’nin muhteşem yapıtı Karaca mağarasını gezdikten sonra Doğu Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan, türkülere ilham olan Zigana’ya geçiyoruz. Hamsi Köyde lezzetine doyamayacağınız sütlacıyla ağzımızı tatlandırdıktan sonra bol oksijenli bir gece geçirmek üzere Maçka’da ki otelimize doğru yol alıyoruz.

4.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından kayalara oyularak yapılmış işçiliğin verdiği muazzam şölenin sahibi Sümela Manastırını ziyarete gidiyoruz. İlerleyen saatlerinde ise yöresel tatlarıyla meşhur olan İnanlar Restaurant’ta öğle yemeğimizi yiyeceğimiz Uzungöl’e gittikten sonra Ardeşen üzerinden Fırtına Vadisi’nin muazzam manzarası eşliğinde tertemiz yayla havasını soluyacağımız Ayder Yaylası’na varıyor ve pansiyonumuza yerleşiyoruz.

5.Gün

Kahvaltımızı yaptıktan sonra keyif dolu anlar vadeden, sıcakkanlı insanlarıyla muhabbetin tadına doyamayacağımız, tertemiz oksijene, masalsı doğaya sahip olan Kavron Yaylası’na çıkıyor ardından ise Ayder’e geri dönüyoruz.

6.Gün

Sabahın erken saatlerinde kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıyor ve doğa harikası Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Ayasofya Müzesini gezip Akçaabat’ta öğlen yemeğimizi yiyor, akşamüstü ise çayımızı içmeye Ordu, Boztepe’ye gidiyor ve Fatsa'da dinlenmeye çekiliyoruz.

7.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından görselliğiyle insanı stresten arındıran Çarşamba’da Yeşilırmak, Bafra’da Kızılırmak Deltalarını geçerek Sinop’un yüzlerce insanın hikâyesini barındıran Sinop Cezaevi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise Sinop’un değerine değer katan Maket Gemi Yapım Atölyelerini, Surlarını gezip, Hamsilos Fiyordu ve Ak limanına misafir oluyor ve merkezdeki otelimizde dinlenmeye çekiliyoruz.

8.Gün

Kahvaltıdan sonra Dranaz geçidi üzerinden Kastamonu'nun Nasrullah Meydanı, El sanatları Çarşısı, Şerife Bacı anıtı ve Eski Hükümet Konağının yüzyıllık tarihine misafir oluyoruz. Ardından Hıdırlık Tepesiyle başlayan Safranbolu gezimizde Kaymakamlar Evine inerek geleneksel Türk Aile yaşantısı ve Mimarisi hakkında edineceğimiz şaşırtıcı ve çok özel bilgilerin ardından sırası ile Cinci Han, Köprülü Camii, Yemeniciler Arastası, İmren Lokumcularını gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

9.Gün

Turumuzun son gününde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Amasra’ya varmadan Kuşakayası yol Anıtına misafir oluyor ve Bakacak Tepesinde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra ise Amasra merkezine inerek Kale, Kilise Mescitlerinin ihtişamına tanık oluyor ve Oymacılar Çarşısında serbest zaman geçirdikten sonra öğle yemeği için Amasra’nın muhteşem tava balıklarını ve 25 ayrı bitkiden oluşan salatanı tatmak üzere ve Cesm-i Cihan Restaurantının ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Hatırlatmalar

  • Kavron Yaylası için 20 TL fark alınır.
  • Tatil Home’un; hava ve ortam şartlarının durumuna göre programın tarihinde değişiklik yapabilme hakkı saklıdır.
  • Normal şartlarda otel odalarının hizmete açılış saati, 14.00 dır. Ancak odaların uygunluğu durumunda daha da erken teslim edilebilir.
  • Gezimize katılırken küçük bir sırt çantası almayı ve içine fotoğraf makinesi koymayı unutmayın.
  • Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşuluyla tur programının akışında değişiklik yapabilir.
  • Programda yer alan ve kullanılmayan hiçbir hizmetin tur esnasında ya da sonrasında iadesi yapılamaz.
Konumunuz: Tur Programı